Menu

Anielinka

Opowieść o niezwykłej dziewczynce z Zespołem Williamsa

Wpisy otagowane : Turnus-ACentrum

zezerta

 

Pożegnaliśmy przedszkole, w ciągu jednego tygodnia upiekłam 5 tortów (ostatni rano przed wyjazdem), byliśmy na dwóch imprezach urodzinowych (z urodzin prosto na dworzec), spakowaliśmy plecaki i ruszyliśmy w drogę. 16 godzin pociągiem. Kierunek Muszyna - turnus z ACentrum i Fundacją Przyjaciel. Wszyscy razem przez dwa tygodnie w górach!!! Na starcie godzina spóźnienia. Z 30 minut na przesiadkę w Warszawie zrobiło się minus 15. Pociąg poczekał :) W tym roku nie byliśmy osamotnieni w podróży. Z  Olsztyna jechali na turnus znajomi - Danka z tatą i dzieciakami, a od Warszawy Agnieszka z Mają.

Nocą zdecydowanie lepiej się jechało. Przedziały były pustawe, mogliśmy się normalnie rozłożyć i spać,  żałowałam tylko, że koca nie wzięłam. Nawet rano była jeszcze woda w toalecie, w śmietniku mieściły się zużyte ręczniki papierowe, a co lepsze nadal było w co ręce wytrzeć ! Normalnie luksus!!!!!!

Humory dopisywały do samego końca podróży. Do mety dotarliśmy o czasie czyli w niedzielę 30 czerwca około 11.00. 

Muszyna 

PKP Intercity 

Potwór

Na dworcu w Muszynie wreszcie mogliśmy się porządnie wyściskać z Agą i Mają, które w pociągu siedziały pod kluczem, właściwie pod kłódką - tak się chroni pasażerów w wagonie sypialnym! Michał K. przyjechał po nas na stację i ruszyliśmy do hotelu. Wyobraźcie sobie - nie było przykrych niespodzianek typu: nie ma mnie na liście albo dopłata extra za coś tam. Pensjonat Michała okazał się co prawda gorszy niż o nim myśleliśmy ale dało się przeżyć. Większość czasu i tak miał spędzać u nas. Na Eucharystię spokojnie zdążyliśmy tylko ksiądz się gdzieś spieszył...

Okazało się, że jest na turnusie spora grupa williamsowych dzieciaków, pobiliśmy rekord :D Jedenaścioro - Hania, Maja, Inga,  dwie Amelki, Dominika, dwóch Filipów, Marika, Kamila i Aniela! W sobotę dojechał do nas rekreacyjnie Nikodem. Niestety zdjęcia rodzinnego zrobić się nie udało. Jakieś tam popstrykaliśmy tylko nigdy w pełnym składzie. Zobaczcie te piękne buziole!

Zespół Williamsa 

Zespoł Williamsa 

Grafik jak zwykle Aniela miała napięty, 51  intensywnych zajęć. Dla ciekawskich i tych, którzy chcieliby na taki turnus pojechać: terapia ręki, wspomaganie rozwoju umysłowego, logopedia, integracja sensoryczna, rehabilitacja, muzykoterpia, dziecięca matematyka, dogoterapia i zajęcia grupowe muzyczne oraz ruchowe. Piękny pakiecik w sam raz dla Anieli. Ku naszej radości od zimowego turnusu Gryzucha zrobiła postępy. Matematyka kulejąca ale już nie tragiczna, jakoś tam do przodu idzie, ogólnie jaśnieje jej przyszłość edukacyjna. Podczas turnusu właściwie zniknął problem moczenia nocnego...Pani doktor miała rację, samo przeszło. Mamy teraz w domu dwoje dzieci, które nie potrzebują pieluch :) Adaś zadziałał mobilizująco na Gryzonia, wpadki się zdarzają jednemu i drugiemu ale wszystko wskazuje na to, że pieluch już kupować nie musimy :D Kupiliśmy za to prześcieradła nieprzemakające :)

Zdjęcia i filmiki z zajęć są głównie autorstwa terapeutów, których serdecznie pozdrawiamy! 

Na integracji sensorycznej dużo się dzieje, przez 30 minut można zrobić tyle rożnych rzeczy! Kręcenie, 

SI

fruwanie, 

SI

dotykowe memo ;) 

SI

doskonalenie umiejetności utrzymywania równowagi. 

SI 

W cyrku to się może przydać. Od czegoś trzeba zacząć naukę chodzenia po linie... 

SI

Tenis dla początkujących. 

SI  

Hicior i szlagier najczęściej puszczany ostatnio u nas w domu na życzenie dzieci. Prawie wszyscy goście muszą przez to przejść. Muzykoterapia. 

 

 Cudne to nasze dziecię!!!!!!!

Tym razem dogoterapii było niewiele bo psy zaniemogły. Peppa i Faust zajęły się dziećmi. 

Dogoterapia 

Dogoterapia

Wspomaganie rozwoju umysłowego to dla Gryzonia cieżka robota ale raczej przyjemna i z sukcesami! 

Wspomaganie rozwoju umysłowego 

Dopasowywanie wyszło świetnie, zadanie niżej ciut gorzej... 

WRU 

potem się już udało. 

WRU

Tak! Burzy Pani Dagmara włączać sztucznie nie musiała, sama przyszła i nawet trafiła z grzmotem mniej więcej.  

WRU

Terapia ręki zawsze wzbudza mój zachwyt. To niesamowite ile z tych paluszków może wycisnąć doświadczony terapeuta. 

Terapia ręki.

Ptaszyna przeżyła podróż do Olsztyna i dumnie prezentuje się na komodzie. 

Terapia ręki

Dla większości ludzi przejechanie palcem po śladzie jest banalne, inni muszą się tego uczyć. Aniela ma z tym spory kłopot. 

Terapia ręki

Nie dałam rady przejść przez ten tor przeszkód bez oszukiwania, Aniela podołała! Grupowe zajęcia ruchowe i kolce w akcji.

Tor przeszkód 

Na koniec turnusu dziękujemy zawsze terapeutom za ich pracę w jakiś sympatyczny (taką mamy nadzieję i intencję) sposób. W tym roku były to dyplomy dla Superterapeutów oraz Certyfikaty Jakości dla ACentrum i Fundacji Przyjaciel. Wyjeżdżaliśmy z Muszyny dzień wcześniej ponieważ chcieliśmy jechać nocnym pociągiem, a co za tym idzie nie uczestniczyliśmy w oficjalnym zakończeniu. Anieli przypadło w udziale podziękować Pani Magdzie, która także prędzej wyruszała :)

 

Superterapeuta

Gryzucha również dostała dyplom, z ktorego jest bardzo dumna oraz prezent - Kreatywny kuferek. Doniczki w różnych rozmiarach i ozdoby do stworzenia laleczki. Po powrocie do domu z pomocą Adasia stworzyliśmy tę pannę. Otrzymała imię Małgosia.  

Kreatywny kufer. 

Turnus był fantastyczny. Dużo łatwiejszy niż poprzednie, obecnosć Michała pomogła bardzo. Adaś się nie nudził, mógł spokojnie bawić, nie było kryzysów spowodowanych tęsknotą, ja nie padałam jak mucha ze zmęczenia. Poszliśmy nawet na wycieczkę. O tym jednak w następnym wpisie bo rano jadziemy do NML, a zdjęć chcę Wam tyle pokazać, że na bank się nie zmieszczą. 

P.S. Wiecie, że najeżdżając na zdjęcie kursorem pojawi Wam się napis??? Zawsze i od zawsze!!!!

Mieszkańcy Olsztyna i okolic!!!!! Reklama!! Jest taka księgarnia dla dzieci przy Ince, nazywa się Za rogiem, rewelacyjna jest, fantastyczne książki i fantastyczna Domifika, zerknijcie w zakładki tam jest link albo poszukajcie Domifiki na FB. Odbywają się tam bardzo dobre zajęcia dla dzieci!!! Polecam!!!!!!

Autoreklama!!! Moje dzieła tortowe możecie obejrzeć klikając w zakładkę Mama w akcji. 

 

 

© Anielinka
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci