Menu

Anielinka

Opowieść o niezwykłej dziewczynce z Zespołem Williamsa

Wpisy otagowane : Spotkanie-rodzin-w-Olsztynie

zezerta

Dzisiaj mija miesiąc od Naszego pięknego spotkania :) Po raz trzeci postanowiliśmy się zintegrować z rodzinami, w których jest osoba z Zespołem Williamsa. Początkowo mieliśmy się zebrać, jak zwykle, w domu ale zainteresowanych spędzeniem z Nami czasu było więcej niż zazwyczaj, ku wielkiej radości wszystkich :) Ostatecznie dzięki pomocy Pani Dyrektor Agnieszce Jabłońskiej z Zespołu Placówek Edukacyjnych w Olsztynie oraz Pana Ludwika Jesionowskiego, który jest Kierownikiem Warsztatów Terapii Zajęciowej, a także przewodniczącemu Rady Osiedla Likusy Edwardowi Nowakowskiemu mieliśmy zapewnione przyjazne miejsce do zabawy dla dzieci, porządny grill i salę do obejrzenia filmu "Embraceable" pożyczonego od Oli :) Nagłośnienie zapewnił nam Darek, a projektor załatwili Agnieszka i Tomek.

Serdecznie dziękujemy :)

Zaangażowani w organizację spotkania byli właściwie wszyscy ponieważ każdy coś od siebie dał :D Dziękujemy Paniom z przedszkola Anieli - Beacie, Ewie oraz Kasi, które zechciały spędzić z Nami czas, bawiły się z dziećmi i pstrykały zdjęcia. Dziękuję rodzinom, które tak licznie przybyły!!!! Ogółem było nas 36 osób, film obejrzało 5 osób więcej :) Myślę, że jak na taki prywatny, regionalny zjazd to imponujący wynik :D

Poniżej słodziaki, które dały się uwiecznić, dziewczynki zrobiły identyczne miny :D Filip, Wojtek, Aniela, Julka, Karolek i Asia. Piękni są, prawda?

Zespół Williamsa

Pogoda tego dnia była wyjątkowo ładna. Cały piątek lało tymczasem sobota wymarzona!!! Sporo znajomych osób modliło się żeby niczego nam nie zabrakło i faktycznie tak było!!!!

Mamy sobie rozmawiały, pałaszowały, dzieciaki biegały, bawiły się,

Spotkanie ZW

a grupa tatusiów obsługiwała grill, z ogromnym powodzeniem (co trzeba podkreślić). Przywieźliście pyszne jedzenie!!!!! Szczególnie miło wspominam skrzydełka :p ale co człowiek to jakieś inne kulinarne smaki w pamięci.

Spotkanie ZW.

Przutulaski czyli to, co lubimy najbardziej!!!  Nie wiadomo kto kogo bardziej czaruje Asia Maćka czy Maciek Asię.

Spotkanie ZW

Słodycze ściągnęły swoich fanów. Aniela, Małgosia i Adaś zajęli strategiczne pozycje.

Spotkanie ZW.

Pozujemy :)

Spotkanie ZW

Spotkanie ZW.

Aniela się wygłupia :D

Spotkanie ZW.

Koleżanki z przedszkola raz się ściskały raz kłóciły. (Dla ciekawskich - nie, Maja nie ma ZW, ma autyzm, poczytajcie sobie www.majafruwatuitam.blogspot.com.

Spotkanie ZW

Na zdjęciach grupowych nie ma wszystkich niestety. Część rozjechała się do domu zanim pomyśleliśmy o uwiecznieniu.

Spotkanie ZW.

Spotkanie ZW.

Pracownicy WTZ przygotowali salę gdzie wyświetliliśmy film. Pierwsze reakcje pozytywne, chyba się podobał.

Spotkanie ZW.

Po filmie, na zakończenie zjedliśmy sobie tort gigant made by Syrenka. Świnek starczyło dla wszystkich chętnych, mam nadzieję, że smakowało :)

Spotkanie ZW

Kiedy prawie wszyscy pojechali, trzeba było jakoś tę resztę rzeczy zanieść do domu...Michał i Michał zanieśli więc...ku zdziwieniu i uciesze mijanych osób. Panom z przystanku zapachniały skrzydełka.

Spotkanie ZW.

Poczęstowali się :)

Spotkanie ZW.

:D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D Do domu daleko nie było.

Spotkanie ZW.

Bardzo się cieszę, że tak licznie odpowiedzieliście na zaproszenie. Dziękuję, że mogłam poznać Was i Wasze dzieci. Mam nadzieję, że każdy czuł się dobrze. Dzieciaki wyglądały na zadowolone. Już czekam na kolejne spotkanie, pewnie za rok. Do zobaczenia w tym samym lub większym gronie!!!!!!!!!!!!!!

 

Trochę z innej beczki: biorę udział w konkursie na blog. Z boku, po lewej stronie pojawił się baner akcji "Na jednym wózku", jeśli masz ochotę zagłosować wystarczy kliknąć na obrazek, dalej już będzie wiadomo co robić. O co chodzi??? O to żeby zwrócić uwagę naszego społeczeństwa na rodziny dotknięte niepełnosprawnością, bo chore dziecko to cierpienie i specyficzne potrzeby całej rodziny. Pomocy potrzebują także rodzice i rodzeństwo chorego Szkraba i nie chodzi tylko o kwestie materialne. Jest także okazja aby więcej osób dowiedziało się czegoś o ZW. Głosujcie jeśli lubicie czytać to co piszę albo zagłosujcie na jakiś inny blog, sporo tam znajomych :)

© Anielinka
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci